Skip to content Skip to navigation

Fiat Heritage

Navrhováním vozů utváříme budoucnost,
tvořením vozů navrhujeme budoucnost.

Zjistit více

Více než 100 let na čtyřech kolech. Vždy v pohybu.

Začali jsme v roce 1899 s modelem 3½ HP a ve stejném roce, přesně 11. července, vznikla první automobilka v Itálii nazvaná Fabbrica Italiana Automobili Torino.
Od té doby jsme s našimi modely, píst za pístem a vždy s novým nápadem, psali historii naší značky a italské i světové mobility.
Věříme v budoucnost a ještě více ve vášeň, v naše nápady a myšlenky. To je to pravé, co utváří naši budoucnost.

Dědictví

alt-image1

Nápady představují sílu, která pohání designéry: nápady, které se týkají pokroku, inovací a budoucnosti.

První z nich přišel v létě roku 1899 s modelem 3½ HP, jehož bylo vyrobeno pouze 24 kusů, a to celkem 150 zaměstnanci turínské automobilové továrny, jediné v Itálii.

Nadšení, které vedlo vizionáře té doby, přispělo k vytvoření společnosti, která zdědila vášeň pro věc, know-how a zkušenosti a díky tomu mohla dospět do současné doby připravená čelit výzvám budoucnosti.

alt-image1

Během více než sto let se toho odehrálo hodně: vznikl legendární model 500, Uno nebo X1/9 či nový roadster 124 Spider. A snaha propagovat všechny tyto modely, ať už klasické, historické nebo současné, vedla k vytvoření Fiat Heritage, projektu, který vypráví příběhy o automobilech, historii a klíčových osobnostech světa Fiat.

Projekt Fiat Heritage se však dívá dál, za hranice světa značky Fiat, a analyzuje všechny události, které se v průběhu let staly nejen u značky Fiat, ale i u ostatních značek skupiny FCA. Je to příběh, který krok za krokem, míli za mílí sleduje společné hodnoty a jedinečnou vášeň, jež dala milionům lidí možnost být mobilní. A dělá to dodnes a se stejnou vášní jako tehdy.