Výkon a bezpečnost

Vznětový motor 1,3 MultiJet 95 k Start & Stop

Tento motor Pandy Cross 4x4 je vybaven technologií MultiJet druhé generace: inovativní vstřikovače zvládnou až 8 vstřiků v jednom cyklu, což za pomoci pokročilé strategie Injection Rate Shaping (IRS) optimalizuje spalování, snižuje emise a zajišťuje jemnější a tišší běh motoru.

70

Nejvyšší výkon

(kW (k) při ot./min)

70 (95) při 3750

200

Nejvyšší točivý moment

(Nm (kgm) při ot./min)

200 (20,4) při 1500

168

Nejvyšší rychlost

(km/h)

12,7

Zrychlení

0-100 km/h (s)

4,5

Spotřeba paliva

(l/100 km)

4,8 Městský provoz

4,4 Mimoměstský provoz

4,5 Kombinovaný provoz

119

EMISE CO2

(G/KM)

Emisní norma

Euro 6
5stupňová manuální převodovka

Bezpečnost Cross 4x4

6 airbagů, elektronická kontrola stability ESC, ABS, ASR, ELD, systém autonomního nouzového brzdění AEB: s Pandou Cross 4x4 získáte vysokou úroveň bezpečnosti.

 

Bezpečnost vozu Fiat Panda Cross 4x4

Bez starostí, je to Panda Cross 4x4

Panda Cross 4x4 je standardně vybavena 6 airbagy: airbagy řidiče, spolujezdce, bočními a okenními airbagy. Nejvyšší úroveň bezpečnosti je zaručena pro všechny cestující.

airbagy vozu Fiat Panda Cross 4x4

Aktivní opěrky hlavy

Panda Cross 4x4 opravdu myslí na vše, proto jsou přední opěrky hlavy vybaveny systémem „anti-whiplash“ k zabránění poranění krční páteře při nárazu zezadu.

Systém k zabránění hyperflexe vozu Panda Cross 4x4

Nikdy neztratíte stabilitu

Bezproblémové řízení: vaše rodina je v maximálním možném bezpečí. S Pandou Cross 4x4 budete mít díky systému elektronické kontroly stability ESC, který zahrnuje ABS, EDB, BAS a Hill Holder pro rozjezd do kopce, dokonalou kontrolu při nouzových manévrech nebo na kluzkém povrchu.

Automatický ESC vozu Fiat Panda Cross 4x4

Vytrvalost 4x4

Panda Cross 4x4 je vybavena automaticky připojitelným systémem pohonu všech čtyř kol, který rozděluje točivý moment na obě nápravy podle potřeby. Díky nájezdovému úhlu 24° a elektronické uzávěrce diferenciálu ELD neexistuje žádný terén, který by Panda Cross 4x4 nezvládla.

pohon vozu Fiat Panda Cross 4x4

Maximální kontrola. Kdekoli.

Panda Cross 4x4 si poradí v každém terénu. Systém ASR zabraňuje, aby přední kola při zrychlení a zpomalení v podmínkách s nízkou přilnavostí prokluzovala, zatímco systém ELD vyšle točivý moment na kola, která mají největší trakci.

Fiat Panda Cross 4x4 ASR ELD

Bezpečná okolo města

Panda Cross 4x4 má sice terénního ducha, ale ví, jak se chovat i ve městě. Proto je vybavena systémem autonomního nouzového brzdění AEB, který prostřednictvím radarového snímače v předním nárazníku detekuje do 30 km/h vpředu jedoucí vozidlo nebo překážku a v případě potřeby zabrání nebo zmírní kolizi.

řízení brzd ve městě vozu Panda Cross 4x4

Bez ohledu na podmínky...

Díky nezávislému zavěšení typu McPherson vpředu a vlečené nápravě s torzně poddajnou příčkou vzadu nabízí Panda Cross 4x4 skvělou manévrovatelnost. K tomu speciální celoroční pneumatiky M+S a nic už vás nezastaví bez ohledu na počasí.

Panda Cross 4x4 - pneumatiky M+S, zavěšení McPherson

Připravena na cokoli

S Pandou Cross 4x4 si můžete zvolit jeden ze tří režimů jízdy podle aktuální potřeby:

AUTO: pro automatické řízení trakce obou náprav v závislosti na podmínkách přilnavosti.

OFF-ROAD: pro permanentní sepnutí pohonu všech kol s rozdělením točivého momentu na nápravy v závislosti na trakci kol, to vše díky elektronické uzávěrce diferenciálu ELD.

HILL DESCENT CONTROL: umožňuje zdolávání mimořádně strmých svahů včetně nerovného povrchu.

Drive Mode Selector auto Fiat Panda Cross 4x4

Bezpečnost při jízdě z kopce

Systém Hill Descent Control umožňuje zdolávání mimořádně strmých svahů včetně nerovného povrchu, a to automatickým řízením brzd a rychlosti vozidla.

Drive Mode Selector auto Fiat Panda Cross 4x4