Výkon a bezpečnost

0,9litrový zážehový motor TwinAir 85 k se systémem start-stop

Panda 4x4 přichází s motorem TwinAir, výkonnou pohonnou jednotkou, která zahrnuje významné inovace vyvinuté společností Fiat pro zážehové motory. Motor je výsledkem technologie snižování velikosti, která redukuje objem válců, počet válců a rozměry motoru. Toto významně snižuje spotřebu paliva a emise (až o 30 %), zatímco turbodmychadlo zajišťuje stejný výkon a vlastnosti.

63

EC MAX. VÝKON

KW (K) PŘI OT./MIN

63(85) PŘI 5500
57(77,5) PŘI 5500*

145

EC MAX. TOČIVÝ MOMENT

NM PŘI OT./MIN

145 (14,8) PŘI 1900
100(10,2) PŘI 2000*

163

MAX. RYCHLOST

(km/h)

12,8

ZRYCHLENÍ (SEK.)

0 -100 km/h (s)

5,4

SPOTŘEBA

(L / 100 KM) SMĚRNICE 2004/3/ES

 

5,4-5,7 KOMBINOVANÁ SPOTŘEBA

123

EMISE CO2

(g/km)

123-130

* V režimu ECO

Norma emisí motoru

Euro 6d-TEMP

K dispozici s

6stupňovou manuální převodovkou

Bezpečná okolo města

Panda 4x4 má terénního ducha, ale ví, jak se chovat i ve městě. Díky systému řízení brzd ve městě, který detekuje riziko kolize s překážkou nebo jiným vozidlem, a přichází na pomoc s automatickým nouzovým zastavením.

Panda 4x4 - řízení brzd ve městě

Bez ohledu na podmínky...

Díky nezávislému zavěšení typu McPherson vpředu a vlečené nápravě s torzně poddajnou příčkou vzadu nabízí Panda 4x4 skvělou manévrovatelnost. K tomu celoroční pneumatiky M+S a nic už vás nezastaví bez ohledu na počasí.

Fiat Panda 4x4 - pneumatiky M+S, zavěšení McPherson

Nikdy neztratíte stabilitu

Systém ESC Pandy 4x4 zahrnuje systém ABS, který zabraňuje zablokování kol během brzdění, takže nikdy neztratíte kontrolu ani se neodkloníte od zamýšleného směru.

Fiat Panda 4x4 - ABS ESC

Maximální kontrola. Kdekoli.

V podmínkách s nízkou přilnavostí, ať už na silnici nebo v terénu, zabraňuje systém ASR prokluzování předních kol během zrychlení a zpomalování, zatímco systém ELD vyšle točivý moment na kola, která mají největší trakci.

Fiat Panda 4x4 - ASR ELD

Bezpečnost 4x4

Airbagy řidiče a spolujezdce, elektronická kontrola stability ESC, ABS, ASR, ELD, AEB: s Pandou 4x4 získáte úroveň bezpečnosti superhrdiny.

Fiat Panda 4x4 - bezpečnost

Bez obav, je to Panda 4x4

Součástí standardní výbavy jsou dva přední a dva hlavové airbagy a za příplatek je možné pořídit ještě dva okenní airbagy. Všechny airbagy modelu Panda jsou navrženy tak, aby zaručily nejvyšší úroveň bezpečnosti pro všechny cestující. Navíc přední opěrky hlavy jsou vybaveny ochranou „anti-whiplash“ k zabránění poranění krční páteře při nárazu a zadní sedadla dále uchycením dětských sedaček se systémem Isofix. I ti nejmenší cestující jsou tak v bezpečí.

Fiat Panda 4x4 - airbagy

Aktivní opěrky hlavy

Panda 4x4 opravdu myslí na vše, proto jsou přední opěrky hlavy vybaveny ochranou „anti-whiplash“ k zabránění poranění krční páteře při nárazu.

Panda 4x4 - systém k zabránění hyperflexe

Stabilní na každém povrchu

Bezproblémové řízení: vaše rodina je v maximálním možném bezpečí. S Pandou budete mít díky systému elektronické kontroly stability ESC, který zahrnuje ABS, EDB, BAS a Hill Holder pro rozjezd do kopce, dokonalou kontrolu při nouzových manévrech nebo na kluzkém povrchu.

Fiat Panda 4x4 - ESC

Vytrvalost 4x4

Panda 4x4 je vybavena automaticky připojitelným pohonem všech kol, který rozděluje točivý moment na nápravy úměrně dané situaci. Díky elektronické uzávěrce diferenciálu (ELD) si dokáže poradit i v těch nejobtížnějších situacích. Zabrzdí protáčející se kolo a přenese točivý moment na kolo s lepší trakcí.

Fiat Panda 4x4 - pohon všech kol

Více bezpečnosti i ve městě

Panda 4x4 má sice terénního ducha, ale ví, jak se chovat ve městě. Vybavte ji systémem zabraňujícím kolizi – autonomním nouzovým brzděním (AEB). Radarový snímač v předním nárazníku detekuje při rychlostech do 30 km/h vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla nebo překážek a v případě potřeby aktivuje systém AEB, aby zabránil nebo zmírnil kolizi.

Fiat Panda 4x4 - ABS ESC