Skip to content Skip to navigation

City Car: malý městský vůz, skvělé zážitky

Hledáte vůz, který se ve městě pohybuje hladce a přitom si zachovává skvělý styl? Pak je pro vás city car ideálním řešením. Jak už napovídá jeho označení, jedná se o malý městský vůz ideální pro život ve městě a řešící každodenní mobilitu, se kterou souvisí i problém s nalezením vhodného parkovacího místa. Městské automobily jsou dnes největším automobilovým segmentem, protože výrobci si velmi dobře uvědomují, že se lidé chtějí po městě pohybovat snadno a komfortně. Pokud přemýšlíte o pořízení městského vozu, seznamte se s jeho silnými stránkami. Nabízíme vám seznam důvodů, proč zvolit právě city car.

1. Když se s vozem pohybujete po městě několikrát denně, potřebujete také nalézt parkovací místo. A městský vůz se díky svým menším rozměrům vtěsná i do malých prostor.

2. Městské automobily spotřebovávají méně paliva, protože disponují úspornějšími motory.

3. Díky jejich nižší ceně máte prostor pro volitelné doplňky a personalizaci.

Svoboda čtyř kol

Sen každého majitele vozidla je stejný: pohybovat se v městském provozu snadno a pohodlně. Pro městský život jsou ideální městské automobily, a to především zásluhou jejich kompaktních rozměrů. Díky tomu se lze snadněji vypořádat s problémem parkování, který trápí všechna města.

Výraz city car / městský automobil je poměrně nový. Začal se užívat začátkem 80. let a specifikoval kategorii vozidel vhodných pro zdolávání náročného městského provozu.

Na rozdíl od jiných automobilů jsou městská vozidla speciálně navržená pro svobodnou jízdu ve městě a pro řešení každodenních výzev městské džungle bez obvyklého problému s parkováním. Jsou rovněž ekonomičtější, protože pořízení i provoz stojí méně než u ostatních vozidel.

Nejoblíbenějším malým vozem značky Fiat je bezpochyby Fiat 500. Jedná se o skvělý městský vůz s exkluzivním a jedinečným designem, který lze snadno personalizovat výběrem ze široké škály barev karoserie i interiérů.

Ekonomický a spolehlivý městský vůz je stále nejlepším řešením pro stylové a komfortní prozkoumávání města.

Malý vůz, velké možnosti

Výhodou městského automobilu je praktičnost v městském provozu, nižší spotřeba paliva a snadná ovladatelnost a manévrovatelnost. Jízda v městském voze znamená, že si město můžete užít bez obvyklých problémů spojených s mobilitou.

City car je perfektním řešením pro ty, jež tráví na cestách po městě mnoho času. S ním máte větší šance zaparkovat, snadněji se pohybujete z jedné části města do druhé a lépe manévrujete mezi objemnějšími automobily. Dalším důvodem, proč se rozhodnout pro městský automobil, je jeho nízká spotřeba paliva související s menším objemem motoru.

Jednou z hlavních výhod tohoto praktického vozidla je jeho nižší pořizovací cena. Malé vozidlo je ideální i pro začínajícího řidiče, který ocení jeho dostupnost. Městské automobily jsou určené těm, kteří nechtějí za automobily utrácet zbytečně velké peníze a raději se zaměří na volitelné doplňky a personalizaci. Důležitá je pro ně také svoboda pohybu v městském provozu.

Jaká je nejvhodnější motorizace?

Rozhodli jste se pro city car a nevíte, jaký motor zvolit? Vznětový, zážehový, na LPG, zemní plyn nebo hybridní? Záleží na vašich potřebách.

Pokud nejezdíte moc, je asi nejlepší volbou benzinový, tedy zážehový motor. Díky jeho dobré účinnosti je ideální volbou pro ty, jež nemusí překonávat velké vzdálenosti.

Výhodou motorů spalujících LPG je cena. LPG stojí přibližně polovinu ceny benzinu a nafty. Jeho energetická účinnost je však nižší a často má vyšší spotřebu než motor spalující pouze benzin.

Cena zemního plynu je zhruba o dvě třetiny nižší než u benzinu a jeho energetická účinnost je největší ze všech řešení, dokonce i ve srovnání se vznětovým, tedy dieselovým motorem.

Hybridní vozidla jsou vybavená spalovacím motorem (naftovým nebo benzinovým) v kombinaci s elektromotorem. Hybridní vozy jsou považované za auta budoucnosti.

Městský vůz versus městský vůz

Pokud hledáte nejlepší city car na trhu, jednotlivé vozy porovnejte a zjistěte, který z nich je pro vaše potřeby nejvhodnější.

Fiat 500 je bezpochyby jedním z nejslavnějších a nejznámějších městských automobilů. Jeho silnou stránkou je dokonalý styl a designové prvky. Příkladem jsou elegantní chromované detaily u verze 500 Star nebo sportovní matně černý vzhled verze 500 Rockstar. S 13 odstíny karoserie Fiat 500 velmi dobře ví, jak se přizpůsobit vašemu stylu a vyniknout v ulicích měst.

Panda je originální, zábavný a velmi důmyslný vůz se štíhlým designem, ikonickým profilem a 15palcovými koly. Volant se vyznačuje novým vzhledem s koženým čalouněním a doplňky s leštěnou povrchovou úpravou nebo v titanové barvě. K dispozici je 14 úložných prostor navržených speciálně pro zajištění prostoru pro vše, co ve svém vozidle potřebujete.

S modely Fiat 500 a Panda se můžete po městě pohybovat svobodně a s menšími problémy při parkování, takže vám zbývá více času na vše dobré, co městský život nabízí.

500

Dokonalý městský vůz. Nyní v elegantní a stylové verzi Star a výrazné a sportovní Rockstar. Vychutnejte si styl 500 naplno s novým bílým odstínem verze Star nebo zeleným odstínem Portofino verze Rockstar. Fiat 500 doslova září jako briliant.

500C

Užijte si jízdu s otevřeným nebem nad hlavou v nových kabrioletech 500 Star nebo Rockstar. Nechte se okouzlit těmito vycházejícími hvězdami, 500 Star v bílém odstínu nebo 500 Rockstar v odvážném zeleném odstínu Portofino.

Panda

Originální, geniální a překvapující Panda je vůz, který ví, jak se vyvíjet s dobou a přitom si zachovat to fungující a dobré. Objevte jeho zábavný a podmanivý styl: štíhlý profil zádě, elegantní světlomety, bohatý výběr moderních a dynamických barev karoserie, nárazníky v barvě karoserie a 15palcová litá kola.