Komfort

Flexibilita a komfort

Díky posuvným a samostatně sklopným zadním sedadlům je možné interiér 500L přizpůsobit cestujícím doslova na míru. Funkce Fold&Tumble umožňuje sklopení sedadel tak, že lze například převážet předměty až 2,4 metru dlouhé.  S rodinou i přáteli tak můžete vyjet vstříc novým zážitkům.

Stolky v opěradlech předních sedadel pak umožní nejmenším cestujícím zabavit se na cestě.

Při navrhování interiéru Fiatu 500L se designéři soustředili na optimalizaci vnitřního prostoru. Například na předních sedadlech činí maximální šířka v úrovni ramen 1456 mm a výška nad sedadlem dosahuje 1034 mm. Na zadních sedadlech je k dispozici šířka 1387 mm a výška 993 mm.

 

Aerodynamika

Design zaobleného čtverce přispěl i ke zlepšení aerodynamické efektivity. Koeficient odporu vzduchu Cx dosahuje hodnoty 0,30, což je nejnižší hodnota v segmentu MPV vozů.

Elektrický posilovač řízení Dualdrive s tlačítkem City

Všechny modely 500L jsou nabízeny standardně s elektrickým posilovačem řízení Dualdrive, který dovoluje výběr ze dvou provozních režimů.

První zajišťuje maximálně citlivé spojení řidiče s autem, a je proto ideální na smíšené silnice mimo město. Druhý režim se volí tlačítkem City a je vhodný pro městský provoz a parkovací manévry. Vyvíjí větší posilový účinek a usnadňuje řízení v prostředí charakteristickém potřebou častého a výrazného otáčení volantu.

V rychlosti nad 35 km/h však posilovač řízení poskytuje shodný účinek u obou režimů, neboť přímá a rychlejší odezva volantu je pro vyšší rychlosti vhodnější. Je tak zajištěna maximální bezpečnost i v případě, že řidič ponechá zapnutý režim City i ve vysoké rychlosti.