Komfort

Flexibilita a komfort

Díky posuvným a samostatně sklopným zadním sedadlům je možné interiér 500L přizpůsobit cestujícím doslova na míru. Funkce Fold&Tumble umožňuje sklopení sedadel tak, že lze maximálně využít kapacitu zavazadlového prostoru. Naopak když sklopíte sedadlo spolujezdce a zadní sedadla do roviny můžete převážet předměty až 2,6 metru dlouhé.  Model 500L Living lze navíc vybavit 3. řadou sedadel. S rodinou i přáteli tak můžete vyjet vstříc novým zážitkům.

Stolky v opěradlech předních sedadel pak umožní nejmenším cestujícím zabavit se na cestě.

Při navrhování interiéru Fiatu 500L Living se designéři soustředili na optimalizaci vnitřního prostoru. Například na předních sedadlech činí maximální šířka v úrovni ramen 1456 mm a výška nad sedadlem dosahuje 1034 mm. Na zadních sedadlech je k dispozici šířka 1387 mm a výška 993 mm. Díky posuvným zadním sedadlům nezávisle na sobě až o 12cm a polohovatelným opěradlům si tak každý najde své místo na palubě Fiatu 500L Living. Třetí řada sedadel je určena osobám do max. 165 cm výšky.

  

Aerodynamika

Design zaobleného čtverce přispěl i ke zlepšení aerodynamické efektivity. Koeficient odporu vzduchu Cx dosahuje hodnoty 0,30, což je nejnižší hodnota v segmentu MPV vozů.

Elektrický posilovač řízení Dualdrive s tlačítkem City

Všechny modely 500L Living jsou nabízeny standardně s elektrickým posilovačem řízení Dualdrive, který dovoluje výběr ze dvou provozních režimů.

První zajišťuje maximálně citlivé spojení řidiče s autem, a je proto ideální na smíšené silnice mimo město. Druhý režim se volí tlačítkem City a je vhodný pro městský provoz a parkovací manévry. Vyvíjí větší posilový účinek a usnadňuje řízení v prostředí charakteristickém potřebou častého a výrazného otáčení volantu.

V rychlosti nad 35 km/h však posilovač řízení poskytuje shodný účinek u obou režimů, neboť přímá a rychlejší odezva volantu je pro vyšší rychlosti vhodnější. Je tak zajištěna maximální bezpečnost i v případě, že řidič ponechá zapnutý režim City i ve vysoké rychlosti.